Co zrobić jeśli nasz kot cierpi na alergię pokarmową?

Zwierzęta mają bardzo dużo zachowań podobnych do zachowań ludzkich. Też odczuwają radość, smutek jak i przechodzą wszystkie choroby. Jedną z dolegliwości jest alergia pokarmowa u kota, czyli nietolerancja na niektóre pokarmy. Jeśli zauważymy, że nasz pupil dziwnie się zachowuje, wymiotuje lub ma biegunkę, udajmy się do weterynarza oraz zmieńmy karmę.

Za alergię pokarmową jest bezpośrednio odpowiedzialny pokarm, który podajemy. Kot może bardzo źle reagować na niektóre składniki karmy, zwłaszcza, jeśli jest ona słabej jakości i zawiera różnego rodzaju ulepszacze oraz nienaturalne dodatki. Co zrobić jeśli nasz kot cierpi na alergię pokarmową? Wystarczy zmienić karmę. Oprócz posiłków, które możemy przygotować w domu (a składających się z ryżu, warzyw czy mięsa kurczaka) warto zainwestować w dobrą karmę. Jedną z najlepszych na rynku jest karma dla kotów z alergią pokarmową Orijen. Można również zakupić karmę dla kotów z problemami żołądkowymi.

Przestrzeganie diety oraz regularne wizyty z kotem w weterynarza sprawią, że będzie on cieszył się lepszym zdrowiem, a skoro kot będzie zadowolony to my też.

Alergia pokarmowa u kota - Orijen Six Fish dla kotów dorosłych i kociąt z problemami żołądkowymi lub alergiąAlergia pokarmowa u kota - Brit Care Cat Lilly I’ve Sensitive Digestion hipoalergiczna karma z jagnięciną i łososiem dla kotów dorosłych z wrażliwym przewodem pokarmowymBrit Care Cat Cocco I’m Gourmand hipoalergiczna karma z kaczką i łososiem dla kotów dorosłych wybrednych
Orijen Six Fish dla kotów dorosłych i kociąt z problemami żołądkowymi lub alergiąBrit Care Cat Lilly I’ve Sensitive Digestion dla kotów dorosłych z wrażliwym przewodem pokarmowymBrit Care Cat Cocco I’m Gourmand  dla kotów dorosłych wybrednych