fbpx

Jesteś u nas pierwszy raz? Wpisz w koszyku kod kuponu: WITAJ i skorzystaj z 25% rabatu!

Strona główna / Zwierzakowe porady / Jak długo żyją koty?

Jak długo żyją koty?

Koty są jednymi z najstarszych towarzyszy człowieka. Wielu właścicieli kotów zastanawia się nad tym, jak długo te zwierzęta mogą żyć. Nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego? Podobnie, jak w przypadku życia człowieka, na długość życia ma wpływ wiele czynników, począwszy od zdrowego i dobrego jedzenia, poprzez aktywność fizyczną, a na higienie kończąc. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku kotów.

Ogólnie przyjęto, że kot może żyć 20 lat – taka powszechnie panuje opinia. Należy brać jednak pod uwagę, że każdy koci organizm jest inny oraz inaczej znosi proces starzenia się. Dodatkowo dochodzą również różnego rodzaju kłopoty zdrowotne oraz wypadki, w których koty tracą życie.

Jak sprawić, aby kot był z nami jak najdłużej? Podstawową sprawą jest odpowiednie odżywianie. Powinniśmy wybierać dobrej jakości karmy, np. karmę z rybami dla kotów wszystkich ras. A jeśli nasz pupil ma problemy zdrowotne, np. z nadwagą – wybierzmy produkt specjalistyczny – karmę dla kotów otyłych.

Równie ważna jest także higiena. Stosowanie odpowiednich płynów do przemywania uszu oraz pielęgnacji okolic oczu ma ogromne znaczenie i zapewni naszemu pupilowi zdrowie. Aby zachować dobre zdrowie, powinniśmy także zadbać o dobrą zabawę oraz aktywność fizyczną. Jedno z drugim jest powiązane. By pobudzić jego instynkt łowiecki, do zabawy można wykorzystać piłeczki, pluszowe miśki lub wędki z kocimiętką.

Jak długo żyją koty?Trixie drewniana wędka dla kota z motylkiem, kocimiętką i piórami
Zapisz się na nasz newsletter

© Petstation, Imperial Cinepix Sp. z o.o.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

Na stronach petstation.pl wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych.
Prosimy o potwierdzenie, że akceptujesz wykorzystanie ciasteczek.
Możesz też odrzucić wykorzystywanie ciasteczek, ale niestety utrudni to korzystanie z naszego serwisu.
Więcej informacji znajdziesz na stronie "Polityka Prywatności"