Jak sprawić, by pies w takcie spaceru zachowywał się przyzwoicie?

Każdy z nas marzy o tym, aby spacer z ukochanym psem był komfortowy. Pragniemy uniknąć sytuacji, w których pies zachowuje się agresywnie, ucieka w różnych kierunkach lub się szarpie. Takie zachowanie jest bardzo często widoczne, gdy właściciel prowadzi czworonoga na smyczy. Jak więc sprawić, by pies w takcie spaceru zachowywał się przyzwoicie? W przypadku szczeniaków sprawa jest trochę łatwiejsza, jeśli pupil jest starszy, trzeba poświęcić na to więcej czasu.

Podstawową kwestią jest przyzwyczajenie psa do obroży. Już od pierwszego dnia pobytu w domu czworonóg powinien mieć założoną miękką obrożę lub szelki. Umożliwia to bezpieczną opiekę na pieskiem, przyzwyczaja go również do tego, że ma na sobie psie akcesoria. Dzięki stosowaniu jednej z tych rzeczy przyzwyczajamy zwierzaka do odpowiedniego zachowania.

Gdy nasz pupil przyzwyczai się do noszenia obroży czy szelek, możemy przystąpić do nauki chodzenia na smyczy. Sukces często zależy od tego, jaką wybierzemy. Warto zainwestować w dobrej jakości smycz regulowanąsmycz automatyczną lub smycz „pełna kontrola”.

Niezwykle ważne jest również to, jak prowadzimy psa na smyczy. Ważna jest nauka w taki sposób, aby zwierzak nie ciągnął smyczy i się nie szarpał. W tym celu warto regulować jej napięcie. Wystarczy ściągać smycz do siebie i gdy pies idzie w odpowiednim tempie powoli ją rozluźniać. Dajemy w ten sposób sygnał czego od niego oczekujemy. Niestety lecz czasami ten zwykły sposób nie wystarcza a pies potrzebuje innego szkolenia, takiego które zapewni tylko dobry trener.

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy Jak nauczyć psa chodzić na smyczy Jak nauczyć psa chodzić na smyczy Jak nauczyć psa chodzić na smyczy