fbpx

Pet Station to sklep z artykułami dla zwierząt. Tyle radości dla Twojego Pupila!

Strona główna / Zwierzakowe porady / Jak wytresować psa?

Jak wytresować psa?

Każdy z nas pragnie, aby czworonóg był miły i przede wszystkim posłuszny. Niestety rzeczywistość coraz częściej bywa inna. Właścicielom psów przydarzają się między innymi takie kłopoty, jak: ich notoryczne załatwianie się w mieszkaniu, drapanie oraz obgryzanie mebli, szczekanie i wycie lub warczenie. Często jest tak, że jesteśmy również podrapani przez własnego pupila, a nasi goście nie mogą z nami spokojnie porozmawiać.
Metodą, która pozwala na to, aby skutecznie zapanować nad psim charakterem jest tresura. Odpowiednie ćwiczenia, połączone z dopasowanym zachowaniem właściciela już w stosunkowo krótkim czasie pozwolą osiągnąć zadowalające efekty.
Aby nasza praca nie poszła na marne, warto się do niej odpowiednio przygotować. W tym przypadku nie wystarczy jedynie dobra smycz dla psa. Pierwszym krokiem jest zrozumienie psiej psychologii. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tresurze, warto wspomóc się różnymi poradnikami lub skorzystać z pomocy weterynarza. Dobrym sposobem jest również powierzenie szkolenia specjalnym trenerom, który mają bogate doświadczenie praktyczne.
Samodzielna tresura psa wymaga cierpliwości oraz rzetelnego podejścia. Podstawą są opanowanie oraz cierpliwość, gdyż na początku szkolenie może nie przynosić efektów. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria: woreczek na przysmaki, linkę treningową, obrożę zaciskową lub kamizelkę dla pupila. Dobrym pomysłem jest również zakup smyczy, która umożliwia pełną kontrolę nad zwierzakiem.
Jeśli nie czujemy się na siłach, aby trenować psa, powierzmy to zadanie doświadczonemu treserowi. Jest to rozwiązanie, które pozwoli nam na pewno osiągnąć lepsze efekty. Trenerzy psów doskonale znają bowiem psychikę zwierzaków, wiedzą, jakich błędów należy unikać i jakie metody szkoleniowe zastosować, aby zachowanie pupila uległo diametralnej poprawie. Wykorzystując swoją wiedzę oraz odpowiednie akcesoria, trenerzy pomogą nam uporać się z psimi kłopotami.

 

Smycz odblaskowa w dwóch kolorach “Petface”

Woreczek na przysmaki “Petface”

Linka treningowa 10 m Kumfi

Obroża zaciskowa Kumfi

Zapisz się na nasz newsletter

© Petstation, Imperial Cinepix Sp. z o.o.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

Na stronach petstation.pl wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych.
Prosimy o potwierdzenie, że akceptujesz wykorzystanie ciasteczek.
Możesz też odrzucić wykorzystywanie ciasteczek, ale niestety utrudni to korzystanie z naszego serwisu.
Więcej informacji znajdziesz na stronie "Polityka Prywatności"