fbpx

Dzięki smyczy właściciel czworonoga ma nad nim pełną kontrolę. W Pet Station oferujemy klasyczne smycze dla psów, regulowane, a także automatyczne. Wszystkie smycze dla psów charakteryzują się eleganckim wyglądem, dostępne są w różnej kolorystyce i odznaczają się niebanalnym designem. Gwarantujemy, że każdy właściciel psa znajdzie dla swojego pupila coś odpowiedniego. Jak wybrać smycz dla psa? Na co zwrócić uwagę?
Smycze dla psa – kiedy konieczne jest ich posiadanie?
Zawsze. Każdy właściciel psa powinien posiadać na wyposażeniu choć jedną dobrej jakości smycz. Nawet jeśli pies jest wyjątkowo posłuszny, pięknie idzie przy nodze i natychmiast reaguje na wszelkie polecenia. Posiadanie psa to nie tylko przywilej i przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek. W miejscach publicznych, szczególnie np. przy placach zabaw dla dzieci czy w środkach komunikacji, pies po prostu musi iść na smyczy. Dumni właściciele czworonogów powinni pamiętać o tym, że nigdy nie wolno ufać psu do końca, nigdy nie sposób przewidzieć jego reakcji na określone zdarzenia. Jeżeli pies jest doskonale wyszkolony, smycz będzie zwykłą formalnością – ani pies, ani właściciel nie odczują szczególnie jej obecności.
Smycze dla psów – różne odsłony
Jak zostało wspomniane, istnieje kilka podstawowych rodzajów smyczy – smycz automatyczna, klasyczna, regulowana. Ponadto można nabyć smycze metalowe, specjalne smycze treningowe (najczęściej bardzo długie), ringówki (sprawdzające się m.in. na wystawach psów), smycze dla osób uprawiających sport.
Najbardziej popularne – smycze klasyczne – nie są regulowane, mają standardową długość od 1 do 1,5 metra. Mogą one być wykonane z taśmy parcianej, metalu, skóry. Smycz regulowana, jak sama nazwa wskazuje, jest smyczą, której długość można dostosować do własnych potrzeb dzięki obecności większej ilości karabińczyków. Automatyczne smycze dla psa są zazwyczaj dość długie – mają od 3 do 8 metrów. Specjalna taśma bądź linka chowana jest w mechanizmie smyczy, który kontrolować możemy przy pomocy przycisku.
Jaki pies, taka smycz
To prawda. Zanim nabędziemy smycz, koniecznie musimy przeanalizować kilka podstawowych faktów – przede wszystkim to, jaka będzie waga docelowa psa i jaki ma on charakter. Rzeczą oczywistą jest, że np. smycz dla yorka nie będzie odpowiednią smyczą dla masywnego labradora czy owczarka. W przypadku psów niesfornych, zwłaszcza dużych, smycz automatyczna z całą pewnością się nie sprawdzi. O wiele lepiej wypadnie w tej roli wytrzymała smycz dla psa, wykonana np. z metalu czy solidnej skóry.
Koniecznie musimy zwrócić uwagę na szerokość i grubość smyczy, a także na jakość karabińczyków i pozostałych elementów. Ciężka, duża smycz spowoduje dyskomfort u szczeniaka lub pieska małej rasy, natomiast cienka i lekka smycz polegnie w kontakcie z dużym, ciężkim psem, który bez najmniejszego kłopotu się z niej zerwie lub ją przegryzie.
Życzymy udanego wyboru!