fbpx

Zabawa jest niezwykle ważnym elementem życia każdego psa – jak szczeniaka, tak i dorosłego osobnika. To właśnie między innymi dzięki zabawie tworzy się więź między pupilem a jego właścicielem oraz pozostałymi członkami rodziny. Sklep Pet Station oferuje różnego rodzaju zabawki dla psa, które w niezwykle pozytywny sposób wpływają na rozwój emocjonalny i fizyczny zwierzęcia. W ofercie dostępne są między innymi pluszowe i gumowe zabawki dla psa, a także gryzaki. Wszystkie produkty, zarówno zabawki dla dużych psów, jak i zabawki dla małych psów, charakteryzują się bardzo solidnym i estetycznym wykonaniem. Pomimo tego, że oferowane przez nas zabawki dla szczeniaka i starszych psów są wyjątkowo wytrzymałe, należy pamiętać, iż nie są niezniszczalne, a co za tym idzie, mogą być podatne na “żucie”. Trzeba je regularnie sprawdzać pod kątem zużycia i wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba, ponieważ odpadające elementy mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia psa.

Zabawki dla psa – wybierz odpowiednio!

Niezwykle istotną kwestią jest właściwy dobór zabawek dla pupila. Zarówno zabawki dla małych psów (małe rasy), jak i zabawki dla szczeniaków zupełnie nie sprawdzą się jako zabawki dla psów ras dużych. Te ostatnie rozprawią się z nimi w mgnieniu oka. Jednak to nie fakt zniszczenia zabawki jest najgorszy, ale to, że pies może np. połknąć odpadające elementy i poważnie się pochorować. Zanim więc nabędziemy prezent dla czworonoga, niezależnie od tego, czy będą to gumowe zabawki czy inne, powinniśmy sprawdzić, dla jakiego psa są one przewidziane (najczęściej w opisie znajdziemy informacje dot. wagi psa lub rasy – mała, średnia bądź duża). Zasada ta działa tak samo w drugą stronę. Zabawki dla psów dużych nie spiszą się w przypadku psa małego lub szczeniaka, ponieważ będą dla niego za duże lub/i za ciężkie, przez co pupil szybko straci zainteresowanie.

Zabawka dla psa niejedno ma imię

To prawda. Zabawki dla piesków są rozmaite. Od popularnych gumowych, przez pluszowe, przeróżne gryzaki, zabawki do aportowania i rzucania, do siłowania i przeciągania. Dużą popularnością cieszą się również specjalne zabawki do wypełniania smakołykami. Umilą one czworonogowi samotne chwile podczas naszej nieobecności. Pies będzie tak zaaferowany próbami wyciągnięcia przysmaków, że nie zauważy, gdy już wrócicie do domu. Jako rozważni właściciele powinniśmy obserwować naszego pupila, aby lepiej go poznać. Musimy dowiedzieć się, jaką zabawę i jakie zabawki lubi najbardziej. Podobnie jak my, pies nie będzie zainteresowany wszystkim, co podetkniemy mu pod pyszczek. Warto zatem sprawić mu taką zabawkę, która naprawdę przypadnie mu do gustu i zapewni wiele godzin znakomitej rozrywki.