Kot i Pies: Czy zabawki na pewno wybieramy dla naszego pupila

W pierwszym odruchu sięgamy po te zabawki, które nam się podobają. Magicznie przywołują nas kolorami lub kształtem ☺ Ale czy zachwycą naszego pupila? Jak wybrać odpowiednią zabawkę? Tak naprawdę nie ma znaczenia jej kolor czy kształt. Dowiemy się tego dopiero, gdy mu ją damy. To czy pies się w niej „zakocha”, czy zostawi w kącie da nam informację, czy dokonaliśmy dobrego wyboru.

Jedno jest pewne – aby nawiązać prawidłową relację z naszymi zwierzętami, musimy się z nimi bawić, szkolić je i trenować. Musimy im zapewnić rozrywkę na czas kiedy są same w domu. I nie ma co załamywać rąk i płakać nad kolejną zdemolowaną, pogryzioną czy rozszarpaną maskotką. Dzięki niej nasza kanapa jest cała ☺ Drapak trochę zagraca przestrzeń? Dzięki niemu nasz fotel nadal wzbudza zachwyt piękną tapicerką ☺ Musimy pogodzić się z myślą, że nie ma zabawek niezniszczalnych. Są tylko takie, które wolniej opierają się zniszczeniu lub poddają się po kilku dniach ☺

Zwierzęta mają swoje potrzeby i dobrze jest, oprócz posiłku i wody, zapewnić im także zabawę. Obserwujmy nasze psy i koty, i nie bójmy się zabawek o innym kształcie lub materiale niż te, które kupowaliśmy dotychczas. Może właśnie ten wybór uszczęśliwi naszego pupila. A gdy on będzie szczęśliwy, na pewno Wy także będziecie.
Najpiękniejszym komplementem jakim obdarowuje mnie moja kotka jest moment, gdy po wspólnej zabawie Fila przychodzi do mnie, patrzy łagodnie swoimi skośnymi oczami, kładzie się obok wtulając swoją głowę w moją dłoń i mruczy mrrrr ☺ Wtedy wiem, że jest zadowolona i szczęśliwa.

Kasia 🙂