Zwierzakowe historie - Jak to się zaczęło

Jak to się zaczęło?

Pewnego zimowego dnia zawitała pod mój dach biała kulka. Z odmrożonymi łapami i świerzbem. Po jakimś czasie okazało się, że również z bagażem życiowym w postaci kociaków. Nigdy nie miałam kota i było to dla mnie nowe doświadczenie z milionem pytań.

Pierwsza noc pod wspólnym dachem? Hmm… czy mieliście kiedyś wrażenie, że ktoś się na Was patrzy? W nocy obudziło mnie właśnie to uczucie. Otwieram oczy, a tu gapi się na mnie “obcy”. O żółtych, lekko skośnych oczach. Dopiero po chwili przypomniałam sobie, że mam współlokatorkę. Uczucie niezapomniane.

Na początku miałam obawy czy się dogadamy. Do tej pory miałam kontakt tylko z psami a kot to jednak zupełnie inne zwierzątko. Ale co tam, jakoś to będzie – pomyślałam. Pierwsze dni upłynęły na wzajemnym obserwowaniu i odgadywaniu czego ta druga ode mnie chce. Na pierwszy ogień poszedł rozkład dnia pod względem jedzenia, spania, mycia i zabawy. Kotu nie wystarczy jeden lub dwa posiłki, jak psu. Okazuje się, że kot potrafi podchodzić do miski nawet 14 razy na dobę. Ale kiedy? Przecież większość dnia przesypia 🙂 A jeszcze zabawa. Może kocia doba ma 30 godzin? 🙂 Mycie okazało się czynnością, która może trwać od 3 sekund po dobre 20 minut. W czasie zabawy przelotne liźnięcie łapy bo przecież pyłek kurzu wylądował na białej łapce. Albo długa toaleta przed spaniem, po spaniu i  po kuwecie 🙂

I tak adoptowałam Filę a ona mnie 🙂

Kasia