fbpx

Pet Station to sklep z artykułami dla zwierząt. Tyle radości dla Twojego Pupila!

Strona główna / Zwierzakowe porady / Kot: Manicure i Pedicure czyli obcinanie pazurów u kota

Kot: Manicure i Pedicure czyli obcinanie pazurów u kota

Manicure i pedicure u kota

Manicure i pedicure czyli obcinanie pazurów u kota.

Obcinanie pazurów to wyzwanie. Najłatwiej gdy kot ma przezroczystą płytkę pazura, bo widać gdzie zaczyna się ciałko. Jednak nie to jest najtrudniejsze. Otóż wyobraźcie sobie 4 kg (lub więcej) wijącego się ciała, z wymachującymi jak ninja czterema łapami uzbrojonymi w malutkie ostre żyletki, a do tego gniewne fukanie, grożący wrzask i proszące miauczenie na przemian. Czułam się jak oprawca biednego kotka. Poddałam się i pierwsze parę maniciur’ów odbyło się u weterynarza. Dzisiaj uważam, że dobrze się stało bo dowiedziałam się jak to zrobić prawidłowo. Jednak wiedza ograniczyła się tylko do właściwej oceny ile pazura można obciąć.

A co z opanowaniem 4 kg  piekielnej wściekłości? I wtedy wpadłam na pomysł patrząc na opatulonego noworodka. Był tak zamotany w kocyk, że tylko mógł ruszać głową. To jest to! Wyciągnęłam kocyk i zabrałam się do motania w niego mojego ślicznego, dobrego i spokojnego kotka. Ha, nie domyśliła się co się święci :). Wyglądała cudnie. Chyba było jej miło bo zaczęła mruczeć. Wszystko fajnie, ale jak dobrać się do łap? Tu odgięłam kocyk, tam go przesunęłam i oto pierwsza łapa na wierzchu. Gdy już domyśliła się celu, niezadowolenie wyraziła tylko w formie burczenia. Pełen sukces. Wystarczyło parę takich motań w kocyk i już wiedziała, że co jakiś czas musi przez to przejść. Teraz leży na moich kolanach bez kocyka, a ja mogę spokojnie wykonać manicure i pedicure. Ale aby nie było tak super light i cukierkowo to towarzyszy mi niezadowolone burczenie 🙂 ale tylko burczenie :).

Jeśli wasz kot sprawia więcej kłopotu lub nie bardzo wiecie ile pazura można obciąć, to bezpieczniejsza dla Was i dla kota jest wizyta u specjalisty :).

Zapisz się na nasz newsletter

© Petstation, Imperial Cinepix Sp. z o.o.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

Na stronach petstation.pl wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych.
Prosimy o potwierdzenie, że akceptujesz wykorzystanie ciasteczek.
Możesz też odrzucić wykorzystywanie ciasteczek, ale niestety utrudni to korzystanie z naszego serwisu.
Więcej informacji znajdziesz na stronie "Polityka Prywatności"