W co sie bawić z kotem?

W co się bawić z kotem? To pytanie zadaje sobie chyba każda osoba, która nigdy wcześniej nie miała kota.

Oczywiście zakupiłam odpowiednią ilość przeróżnych zabawek. Bo przecież kotek musi mieć zabawki. Zupełnie jak dziecko :). Szybko nauczyłam się, które zabawki Fila kocha, które lubi, a które są niegodne jej uwagi. Niezastąpiona jest wędka z myszką. Do rękojeści przymocowana jest gumka – niezbyt cienka i niezbyt gruba, taka w sam raz by kot nie przegryzł jej od razu. Pierwsza wędka padła po roku, a właściwie zepsuciu uległa tylko gumka zamieniając się w sznurek. Nie był to jednak efekt złej jakości materiału tylko zbyt częstego użytkowania.

Zabawa wędką nie musi ograniczać się jednak do łowienia myszki. Bawić można się przecież samym patykiem od wędki. Na ten pomysł wpadłam całkiem przypadkiem, kiedy wędka zaplątała się w kocyku a Filę zainteresowało co też porusza się pod kocem. Z dziką energią rzuciła się na koc klapiąc łapkami w miejsce gdzie przed chwilą to “coś” było. Jej skupienie i zainteresowanie trwało całkiem długo, aż się zdyszała.

Kocia zabawa nie musi trwać długo. Koty zużywają dużo energii i szybko się męczą. Oczywiście wszystko zależy od kota. Jednak sami zaobserwujecie, która zabawa dla Waszego kota jest najfajniejsza.

Każda forma zabawy zapewnia umocnienie wzajemnego kontaktu.

Kasia