Jaka jest najlepsza karma dla kota?

To pytanie na pewno zadaje sobie każdy właściciel kota. Choć nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, to powinniśmy poszukać karmy idealnej, która w jak największym stopniu spełni nasze oczekiwania, a także potrzeby naszego pupila.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset rodzajów karm. Wybór odpowiedniej jest bardzo trudny. Planując zakup musimy brać pod uwagę rasę kota, jego wiek, styl życia oraz ewentualne problemy zdrowotne. W Internecie pełno jest różnego rodzaju porównywarek, które ułatwią nam zakup.

Musimy pamiętać, że istnieją również karmy specjalistyczne, które poprawiają kondycję fizyczną lub psychiczną. Dla przykładu możemy wymienić karmę dla kotów wybrednych, karmę dla kotów z tendencją do otyłości lub karmę dla kotów po sterylizacji.

Oczywiście wszystkie karmy powinny być zbilansowane i składać się wyłącznie z naturalnych składników. Powinniśmy unikać karm, w których producenci stosują dodatki w postaci ulepszaczy, konserwantów oraz substancji zapachowych. Takie produkty mogą naszemu zwierzakowi jedynie zaszkodzić.

najlepsza karma dla kota - Orijen Fit & Trim dla kotów dorosłych z nadwagąBrit Care Cat Sunny I’ve Beautiful Hair hipoalergiczna karma z łososiem i ryżem dla kotów dorosłych wymagających szczególnej pielęgnacji sierściPlanet Pet Society Adult Sterilized – karma dla kotów po sterylizacji
Orijen Fit & Trim dla kotów dorosłych z nadwagąBrit Care Cat Sunny I’ve Beautiful Hair dla kotów wymagających szczególnej pielęgnacji sierściPlanet Pet Society Adult Sterilized dla kotów po sterylizacji