Wyprawka dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniaka – powitaj nowego członka rodziny!

Wszyscy właściciele zwierząt wiedzą, jak ważne jest solidne przygotowanie się do powitania w rodzinie nowego przyjaciela. Szczególnie jeśli decydujemy się przygarnąć do siebie szczeniaka. Bo mały pies, wbrew pozorom, potrzebuje niemałej liczby gadżetów. Co więc należy kupić, żeby dobrze przyszykować dom na przybycie nowego domownika?

Mata treningowa

Posiadanie małego pieska to wielka przyjemność i… sporo pracy. Szczeniak to dziecko, które niewiele jeszcze potrafi i które wszystkiego powinniśmy nauczyć. Będzie to edukacja przyjemna i momentami dość wymagająca. Jednym z jej etapów jest przyzwyczajenie malucha do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych poza domem.

Zanim jednak to nastąpi, nasz czworonożny przyjaciel wielokrotnie załatwi się w naszym mieszkaniu. Żeby dobrze rozpocząć naukę i uniknąć zbyt wielu szkód, warto uzbroić się w specjalne maty treningowe. Dobrym wyborem będą takie chłonące wilgoć, np. maty do nauki czystości 30 szt. „Beaphar”. Podkład służy jako oznaczenie miejsca, w którym piesek ma załatwiać swoje potrzeby.

Obroża i smycz

Żaden przyszły posiadacz psa nie może zapomnieć o zakupie odpowiedniej obroży i smyczy dla pupila. Akcesoria dobieramy do konkretnego zwierzaka – każda rasa ma inne potrzeby związane z wielkością, tempem wzrostu, aktywnością. Ważne, żeby obie były dobrze dopasowane do malucha, zapewniały mu komfort i wygodę w eksplorowaniu świata podczas spacerów.

Legowisko

A kiedy po spacerze przyjdzie czas na odpoczynek, przyda się wygodne legowisko. Tutaj czworonóg – od małego do dorosłego – będzie mógł łapać oddech po ciężkim dniu, wyspać się i wypocząć. Tutaj ma być „jego miejsce”, w którym poczuje się bezpiecznie.

Legowisko przyda się przy kompletowaniu wyprawki dla szczeniaka – mały piesek dzięki niemu szybciej przywyknie do nowego miejsca.

Miseczki i jedzenie

Jedzenie. Jedna z ulubionych czynności wielu młodych i starszych zwierzaków. Przygotowując się na przyjęcie pod swój dach szczeniaka, musimy zakupić co najmniej dwie miski: na wodę i na jedzenie właśnie. Najlepiej zainwestować w ciężkie, np. ceramiczne, co zabezpieczy je przed wywróceniem przez niesfornego malucha.

Jeśli chodzi o to, co do tej miski włożyć, wszystko zależy od rasy psa, jego upodobań i tego, jakie są nasze plany odnośnie do karmienia. Niektórzy decydują się na suchą karmę ze sklepu, inni wolą sami gotować przysmaki dla pupili.

Zabawki i gryzaki

Najedzony i wyspany pies, to szczęśliwy pies. Żeby tej radości nie zaprzepaścić, musimy pamiętać, żeby w wyprawce dla szczeniaka znalazły się zabawki i gryzaki, które zapełnią mu czas wolny. Odpowiednio dobrane pozwolą nie tylko dobrze się bawić, ale też zbudować z psem więź, której potem nic już nie zerwie. Służą do nauki samodzielności, logicznego myślenia, wpajania zasad grzecznego spacerowania. Krótko mówiąc – im jest ich więcej, tym lepiej. Maluch musi sam zdecydować, co sprawia mu najwięcej frajdy.

Wyprawka dla szczeniaka – początek przyjaźni

Kompletując taki pakiet startowy dla małego psa, należy pamiętać o tym, żeby wszystkie gadżety dobierać do rozmiaru, preferencji i charakteru naszego czworonoga. Nie ma produktów uniwersalnych, które pokocha każdy psiak.

Warto – przed przygarnięciem czworonoga– dowiedzieć się jak najwięcej o rasie i jej potrzebach. Im więcej zrozumiemy, tym lepiej zadbamy potem o komfort naszego pupila.